środa, 25 lipca 2012

Obrazki prawie 3D

Dawno, dawno temu zrobiłam obrazki do pokoju córci. Zamierzałam je pokazać dopiero jak zawisną na swoim miejscu, ale coś się męża o dziury w ścianie doprosić nie mogę, a na "gwóźdź w płynie" się trochę boję, bo jeden już tak rozbiłam.. na szczęście dał się posklejać ;) Poza tym zepsuł mi się aparat fotograficzny i choć mam co nowego pokazać to w najbliższym czasie będę się chwalić tylko dawno sfotografowanymi starociami :(

Na obrazki naszło mnie z powodu listwy przpodłogowej - została taka ledwo ucięta, na zwrot się już nie nada, wyrzucić szkoda, spalić też.. Wymierzyłam równe odcinki, mąż przepiłował (idealnie nie jest, ale pilnika nie mam :P), poskejałam, podkleiłam tekturą falistą. 
Z treścią właściwą obrazków kombinowałam długo, jedyne co wiedziałam od razu to to, że mają być trzy, najlepiej 3D, w tematyce przyrodniczej. Początkowo nawet przykleiłam pluszowe maskotki z karuzelki - osiomrnica, krab i pławikonik były jednak za ciężkie i zbyt pluszowe by dobrze się trzymać i odpadły, ale idea świata zwierzęcego pozostała. Przeszukałam internet i znów trafiłam do szablonerii, gdzie znalazłam fajne kontury zwierzątek. Zaświtał mi wtedy pomysł, żeby zrobić coś na kształt kolekcji owadów, mamy więc:

stadium larwalne - gąsiennicę 

"dorosłego" motyla (a może to mucha?)

i bojową mrówkę 

Przyznam się, że początkowo zamierzałam wyciąć wszystkim odpowiednią liczbę odnóży, ale ich urok w wersji oryginalnej okazał się silniejszy ode mnie ;) 
Robaczki podklejone są tylko na środku a odstające brzegi dają fajny efekt trójwymiarowości, oczywiście nie uchwycony na zdjęciach.
Fajne? :)

6 komentarzy:

 1. "Przyznam się, że początkowo zamierzałam wyciąć wszystkim odpowiednią liczbę odnóży" hihi, od razu widać, że biolog pisze :) Bardzo fajne obrazki!

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie!Pani biolog a skąd Pani wie,że to nie jest nowy gatunek?!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to nowy gatunek, to na pewno nie owada.. ;)

   Usuń
 3. No bardzo fajne! I przede wszystkim pomysłowe, gdy można wykorzystać listwę zamiast wyrzucić. A stworzonka wyszły bardzo zgrabne, serio!

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo pomysłowe, i zabawne.

  OdpowiedzUsuń